به نام الله
استخاره و روش آیة الله العظمی صادقی تهرانی در گرفتن استخاره 
استخاره و روش آیة الله العظمی صادقی تهرانی در استخاره گرفتن
این پست را به علتی خاص ایجاد کردیم که در ادامه متن ، علت را خواهید فهمید. إن شاء الله مفید واقع بشود و موجب دعای شما در حق ما شود.
متن حاضر ، حاصل پرسش همین امشب بنده از حجت الاسلام نورانی شاگرد آیت الله صادقی ، درباره ذکر حقیقی مورد استفاده آیت الله در استخاره است.

آقای حجت الاسلام نورانی :

بسم الله الرحمن الرحیم
از همان ابتداء که با آیت الله صادقی ، در خرداد ماه سال 1371 هجری شمسی آشنا شدم ، می دیدم که حضرت آیت الله ذکری طولانی را برای استخاره استفاده می کنند. 
از ایشان پرسیدم: این چه ذکری است؟

فرمودند : این ذکر خصوصی است ، فقط به شما می گویم.
چون در حال حاضر ایشان مرحوم شده است و بعضی افراد آن ذکر را به صورت اشتباه برای مردم بیان می کنند ، اصل ذکر را به این وسیله منتشر می کنم.
آیت الله صادقی تهرانی فرمودند: روزی در محضر آیت الله ملایری ، که در حال حاضر در قید حیات هستند بودم {در سالهای اول دهه هفتاد ایشان زنده بودند ، اکنون وفات نموده اند}. 
به ایشان گفتم: ذکر استخاره شما چیست؟
گفتند: ذکر استخاره من بر اساس مکاشفه ای است که در حرم امام هشتم ، از آن حضرت دریافت نموده ام.
حضرت امام هشتم ، امام رضا علیه السلام {در حین مکاشفه} ، در حرمشان به من فرمودند: برای استخاره ، ابتداءاً سه بار سوره توحید را می خوانی ، سپس سه مرتبه صلوات بر محمد و آل محمد صل الله علیهم اجمعین می فرستی ، سپس این ذکر را می گویی:
اللهم إنّی أَسئَلُکَ بحقِّ فاطمَةَ و أبیها و بعلها و بَنِیها و السِرِّ المُستَودِعِ فیها أن تُصَلِّیَ علی محمدٍ و آلِ محمدٍ و أن تُنَوِّرَ بَصَرِی و بَصِیرَتِی و سِرّی و سَریرَتی بِحَقِّهِم یا أرحمَ الراحِمِینَ
سپس آیت الله صادقی فرمودند: من به پایان این ذکر سه جمله مکَرَّر اضافه می کنم ، می گویم:
یا اللهُ کَما تَراهُ ، یا اللهُ کَما تَراهُ ، یا اللهُ کَما تراهُ
سپس قرآن را باز می کنم ، صفحه ی اول از دست راست ، آیه اول را نگاه می کنم و مقصود استخاره را برای شخصی که استخاره را طلب کرده بیان می کنم.
و السلام علیکم

نکته: در سایت فرقان روش استخاره آیت الله صادقی اشتباه گذاشته شده بود که ما با این مطلب تصحیحش کردیم. در کتاب ترجمان قرآن نیز در بالای هر صفحه مقصود استخاره هر صفحه را ایت الله صادقی نوشته اند که می توانید با خرید این کتاب از این موضوع بهره ببرید. 
اکنون در سایت فرقان نیز روش استخاره صحیح است.
التماس دعا برای قرآنیان و مخصوصا آقای نورانی که مریض نیز هستند و برای قرآن خریدار متحمل زحمات فراوان شده و می شوند