بسم الله الرحمن الرحیم

« الحمدُ لـلّهِ الّذی أنزَلَ عَلی عَبدِهِ الکِتابَ وَلَم یَجعَل لَه عِوَجاً »

عاشقان معارف قرآن همیشه بی صبرانه به انتظار گشایش دری از رحمت و معرف اند. و این بار نسیم این رحمت و معرفت از این نقطه وزیدن گرفته و تشنگان معرفت قرآن را با جرعه ای ناب پذیراست:

سلسله جلسات درس تفسیر موضوعی قرآن کریم توسط فقیه مُصلح و أعلم قرآنی
آیت الله دکتر محمد صادقی تهرانی «قدّس الله تربته الزّکیّة»

این درس که پانصد جلسه است، با تلاش جمعی از یاران قرآنی در حال آماده سازی می باشد و هم اکنون، فایل صوتی کلیه پانصد جلسه درس تفسیر آماده دانلود بوده و حدود بیست جلسه نیز، به صورت کامل پیاده سازی گشته و آماده دانلود و بهره برداری است. و البته بقیه جلسات نیز به مرور زمان پیاده سازی شده و در اختیار دوستان قرار خواهد گرفت.

در دعای خیرتان فراموشمان نکنید که در این راه مرضی، سخت محتاج عنایت حضرت حق و دعای اهل معرفتیم.

لازم به توضیح است که در پُـست های قبلی چهار جلسه از این دروس را خدمت دوستان با عناوین ذیل ارائه کرده بودیم:

جلسه اول: ما وظیفه داریم از قرآن عصمت بگیریم!
جلسه دوم: تفسیر کردن قرآن کفر علمی است! 
جلسه سوم: باید خالص ترین اوقات و بهترین حالات برای مطالعه قرآن باشد 
جلسه چهارم: قدم اول، عقلانیت برمبنای فطرت است، با توجه کامل به قرآن

این چهار جلسه مقدمه ای بسیار ارزشمند و عالی است برای ورود به بحث تفسیر که جداً توصیه می کنیم حتی کسانی که اصلاً و اصولاً قصد ورود به بحث تفسیر را ندارند و حتی دغدغه های غیر قرآنی مثلاً سیاسی یا اجتماعی و ... دارند باز این چند جلسه ناب که مطالبی بکر در آن است را از دست ندهند.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
* دوستان عزیز می توانید، سایر جلسات را از همان لینک اول که در بالا ارائه کردیم دنبال فرمایید. در ضمن لینک «جلسات درس تفسیر موضوعی» در بالای صفحه، و نیز ستون کناری سایت در قسمت مطالب برتر، در دسترس است.

* امروز روز عرفه و امشب شب جمعه است. دوستان من در وبگاه «انقلاب قرآنی»، به مناسبت این روز های عزیز به تناسب مراسم دعای کمیل و زیارت ناحیه مقدسه که توسط مرحوم آیت الله العظمی صادقی تهرانی در سال 1356 در مکه مکرمه خوانده شده است را به عزیزان تقدیم کرده اند: «دانلود قرائت زیارت ناحیه مقدسه و دعای کمیل از زبان آیت الله صادقی در مکه ی مکرمه».

اما فایلهای مربوطه که از نوارهای خیلی قدیمی بوده صدای واضحی ندارد. به همین دلیل این دو فایل را برای عزیزان و علاقمندان طی صرف زمان زیادی اصلاح کردیم و کیفیت آن مقدار قابل توجهی بهتر شده است. می توانید دانلود نمایید:

فایل صوتی دعای کمیل توسط آیت الله صادقی تهرانی(ره) در مکه مکرمه، ۲۶ صفر ۱۳۹۸ هـ.ق، برابر ۱۶ بهمن ۱۳۵۶ هـ.ش: دانلود (5.4MB)

فایل صوتی زیارت ناحیه مقدسه توسط آیت الله صادقی تهرانی(ره) در مکه مکرمه، ۸ ذی الحجّة ۱۳۹۷ هـ.ق، برابر ۲۹ آبان ۱۳۵۶ هـ.ش:  دانلود (9.9MB)